Formula 1, ESPN ile yayın ortaklığını 2022 yılına kadar uzattı

Formula1 Haber

Formula 1, ABD’deki yayıncı ESPN ile olan başarılı ortaklığının, sezon dahil 2022 yılına kadar devam edeceğini duyurmaktan mutluluk duymaktadır. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son iki mevsim boyunca çift haneli televizyon izleyiciliğinin artmasından kaynaklanıyor çünkü kapsama 2018’de ESPN’e geri döndü.

Bu sezon 18 yarış boyunca, ESPN ağlarında ortalama 671.000 izleyici, ESPN ağlarında geçen yıl bu noktada ortalama 561.000’in üzerinde yüzde 19, 2017’de NBC ağlarında ise yüzde 542’lik bir artış yaşandı. ancak bu sezon 18 yarıştan üçü ESPN ağlarında yıldan yıla izleyici artışı gördü. Ayrıca, 18-34 yaş grubundaki kişilerin demografisi 2018’den yüzde 81 ve 2017’den yüzde 87 oranında artmıştır.

Yeni anlaşma, tüm F1 yarışlarının ESPN, ESPN2 veya ABC’de canlı yayınlanmaya devam ettiğini görecek ve tüm antrenman oturumları, eleme ve yarışlar ESPN Uygulamasında talep üzerine tekrarlar da dahil olmak üzere ESPN platformlarında tekrar canlı yayınlanacak. ESPN ayrıca, yarışları reklamsız yayınlamaya devam edecek ve Sky Sports’un ödüllü Formula 1 yarışını Amerikan izleyicilere sunmak için yine Sky Sports ve Formula 1 ile ortak olacak. FIA Formula 2 Şampiyonası ve FIA ​​Formula 3 Şampiyonası ile Porsche Mobil 1 Süper Kupa serisi, ağ üzerinden yayınlanmaya devam edecek.

Yeni anlaşmanın ek bir unsuru olan ESPN Deportes, 2020’den itibaren ABD’deki tüm Formula 1 yarışları için özel İspanyolca dil evi olacak. İspanyolca dilindeki F1 dili ESPN Deportes televizyon kanalında ve yayın akışında yayınlanacak. ESPN Uygulaması’nda.

2018’de başladığında, ilişki Formula 1’in orijinal ABD televizyon evine geri dönüşünü işaret ediyordu – ülkede ilk defa yayınlanan ilk yarış 1962’de ABC’ydi. F1 yarışları 1984-1997’den itibaren ESPN’de de yayınlandı.

Yayınlara ek olarak, ESPN’de Formula 1’in kapsamı, yıl boyunca şampiyonluk raporunu veren özel ESPN.com Formula 1 web sitesini de içerir.

Formula 1’deki Ticari İşlemler Genel Müdürü Sean Bratches şunları söyledi: “ESPN ile olan ortaklığımız ABD’de izleyicide yüzde 19’luk bir artış sağladı ve ortaklığımızı 2022’ye kadar uzatmaktan mutluluk duyuyoruz. ABD, kilit odak noktalarımızdan biri. Büyüme ve ESPN, ABD spor izleyicilerini başka hiç kimsenin bilmediği ve anladığı için. Özel kapsama alanlarının ve Formula 1’in muhteşem yarış gösterisinin birleşimi, ABD izleyicileriyle olan son başarımızı geliştirmek için mükemmel bir ortaklık. ”

ESPN Genel Müdürü Programlama ve Çizelgeleme Başkan Yardımcısı Burke Magnus, “İki yıl önce Formula 1’i ESPN’e geri getirdiğimizde, Amerika’daki Formula 1 hayranlarının bu kapsamı destekleyeceğine inandık. Bu inanç defalarca ödüllendirildi ve fanların rekor sayılara nasıl cevap verdiğini takdir ediyoruz. Bu yeni anlaşmaya İspanyolca dil hakları eklemekten de mutluluk duyuyoruz. Bu bize ESPN platformlarında İngilizce ve İspanyolca dillerinde Hispanik Formula 1 hayranlarına hizmet vermek için eşsiz bir fırsat sunar. Formula 1 ile olan ilişkimizi sürdürmeyi ve Amerika’da sporu inşa etmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Kaynak : https://www.formula1.com/en/latest/article.formula-1-extends-broadcast-partnership-with-espn-until-2022.4tBUt4hV1C1My5qdDh9HB4.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir