Tesla, üçüncü çeyrekte kazancı serbest bıraktı: şaşırtıcı derecede büyük kar, geliri kaçırdı.

Elektrikli Araba Haber

Tesla, bugünkü piyasa kapanışından sonra 2019 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını ve hissedarları açıkladı.

 
Bugün üçüncü çeyrek kazanç önizleme raporumuzda bildirdiğimiz gibi, Wall Street çeyrek için yaklaşık 6.517 milyar dolar gelir ve hisse başına 0.15 dolar zarar bekliyordu.

Tesla, 6,3 milyar dolar gelir elde ettiğini ve hisse başına 1,91 dolar (GAAP Dışı) şaşırtıcı kazanç sağladığını açıkladı – gelir beklentisinin ve kazançlar beklentisinin hemen altında.

Gelir, bir süredir ilk kez yıldan yıla düşüyor.

Tesla şöyle açıklıyor:

“2018 yılının 3. çeyreğine kıyasla, kiralanan araçların yüzdesi üçe katlandı ve yalnızca YY düşüşünün çoğunluğuyla geliri etkiledi. Model 3’ün karışımı, ürünlerimizin ASP’lerinin azaltılmasına yol açan eylemlerde bulunurken arttı. Bu ASP indirimleri, Model 3’ün Standart Aralık süslemelerinin başlatılmasından ve yılın başlarında fiyatlandırma eylemlerinden özellikle etkilenir.

Hala önemli ölçüde iyileştirilmiş olması nedeniyle birçoğunun sürprizine kar etmeyi başardılar

Otomobil hissedarı mektubunda açıkladı:

“GAAP Automotive brüt kar marjı 393 milyar QoQ ile% 22,8’e yükseldi (yasal krediler hariç 366bp QoQ ile yükseldi). Marj, yüksek sabit maliyet emilimi, üretim ve malzeme maliyetlerinde azalma ve araç kalitesinde devam eden iyileştirmeler dahil olmak üzere kısmen de olsa, kısmen de Smart Summon ile ilgili ertelenmiş gelirlerin tanınması, FX ve benzeri olmayan faaliyetler nedeniyle işletme verimliliğindeki temel gelişmelerden etkilenmiştir. yinelenen ürünler Faaliyet giderlerindeki düşüşle birlikte artan brüt kar, GAAP net gelirinin önemli ölçüde iyileşmesine neden oldu. ”

Satış sonrası işlemlerde Hisla’nın ritmi bildirdiği zaman hisse senedi% 17’den fazla yükseldi.

Kaynak: https://electrek.co/2019/10/23/tesla-tsla-releases-q3-earnings-huge-surprise-with-profits-and-beat-revenue/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir